Fort Gerharda – tematyczne imprezy integracyjne

Fort Gerharda to jedno z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogąna chwilę przenieść się w czasie!

Mają Państwo okazję na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Imprezy integracyjne na Forcie mają formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby! Odwagi, ciemności i ..TAJEMNICA WOJSKOWA!

„Szkolenie”  zakończone jest nominacją na historyczny stopień wojskowy i wystrzałem armatnim. Dla kadetów, którzy spragnieni są dodatkowych atrakcji przewidziano programy specjalne: nocne zwiedzanie zakończone ogniskiem, dodatkowe próby – strzelanie z broni czarnoprochowej, szkolenie przeciwchemiczne i zajęcia linowe.

Jest to miejsce idealnie nadające się na imprezy integracyjne oraz pikniki firmowe.

Dodatkowym atutem jest możliwość zapewnienia wyżywienia na miejscu oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa.   W czasie trwania ogniska Regiment zapewnia dodatkowe zabawy integracyjne: m.in.  naukę pruskiego pląsu oraz konkurencje ogólno-wojskowe – zwycięzcy zostają nagrodzeni specjalnymi nagrodami.